Velobet

Her finner du alt om Uruguays reise gjennom håndball-VM. Herrelandslaget deltar under Håndball-VM 2023 og skal spille i Gruppe C sammen med Sverige, Kapp Verde og Brasil.

Her er Uruguays komplette VM-kampprogram:
Torsdag 12. januar kl. 18.00 Kapp Verde – Uruguay
Lørdag 14. januar kl. 18.00 Brasil – Uruguay
Mandag 16. januar kl. 20.30 Uruguay – Sverige



Uruguays herrelandslag debuterte i VM i 2021 og tok seg videre til hovedrunden, der de endte sist i sin gruppe. Damelandslaget venter også på sin første store suksess i turneringen.

🇺🇾 Uruguays tropp til Håndball-VM 2023

Målvakter:
1. Felipe Navarrete, Colegio Alemán
16. Felipe Gonzalez, Maristas Alegemi

Utespillere:
20. Federico Rubbo, Scuola Italiana di Montevideo
36. Cristian Rostagno, Handbol Adrianec
74. Guillermo Millan, Scuola Italiana di Montevideo
2. Gabriel Chaparro, Atletico Novas
18. Zion Ramos, HK Malmö
3. Facundo Lima, Pontevedres Balonmano
14. Bruno Borba, Pontevedres Balonmano
21. Giovanni Capello, Pontevedres Balonmano
24. Alejandro Velazco, Colegio Aleman
11. Diego Falabrino, Pontevedres Balonmano
17. Diego Morandeira, Club Balonmano Mislata
19. Rodrigo Botejara, Scuola Italiana di Montevideo
13. Maximo Cancio, Balonmano Base Oviedo
40. Maximiliano de Agrela, Club Malvin

🇺🇾 Uruguays tidligere VM-plassering

Kvinner

VM 1997 – 24. plass
VM 1999 – Ikke kvalifisert
VM 2001 – 23. plass
VM 2003 – 24. plass
VM 2005 – 23. plass
VM 2007 – Ikke kvalifisert
VM 2009 – Ikke kvalifisert
VM 2011 – 20. plass
VM 2013 – Ikke kvalifisert
VM 2015 – Ikke kvalifisert
VM 2017 – Ikke kvalifisert
VM 2019 – Ikke kvalifisert
VM 2021 – Ikke kvalifisert
VM 2023 – Ikke kvalifisert

Menn

VM 1938 til VM 2019 – Ikke kvalifisert
VM 2021 – 24. plass
VM 2023 – 32. plass

🇺🇾 Uruguays tidigere VM-tropper

Mennenes VM-tropp 2021

Målvakter:
1. Felipe Navarrate – Colegio Aleman
12. Andres Viera – Montevideo
16. Felipe Gonzalez – Colegio Aleman

Utespillere:
9. Nicolas Fabra – Montevideo
11. Diego Falabrino – Pontevedres
19. Rodrigo Botejara – Montevideo
22. Sebastian Vecino – Colegio Aleman
24. Alejandro Velazco – Colegio Aleman
10. Gabriel Spangenberg – Colegio Aleman
13. Maximo Cancio – Balonmano
17. Diego Morandeira – iKASA BM Madrid
40. Maximiliano De Agrela – Club Malvin
2. Gabriel Chaparro – Atletico Novas
4. Facundo Listón – Montevideo
15. Bruno Mendez – Pontevedres
26. Matias Echeverry – Colegio Aleman
34. Geronimo Goyoaga – Pontevedres
20. Federico Rubbo – Montevideo
36. Cristian Rostagno – Adrianenc
74. Guillermo Millan – Montevideo